ARLISTA Kontrol Sistemi

Aydınlatma ürünleri tasarım ve üretimi hizmeti veren firmamız gelişen teknolojiye ayak uydurarak aydınlatma kontrol sistemleri üzerine Ar&Ge yapmaya başlamıştır. Bunun ilk ürünlerinden biri ARLISTA kontrol sistemidir.

ARLISTA Kapalı devre çalışan sesli aydınlatma kontrol sistemidir. Kişiden bağımsız olarak programlandığı dilde gelen komutları komut listesinde bulunan komutlarla eşleştirerek aydınlatma armatürlerini kontrol etmektedir. Gürültünün nispeten daha az olduğu bireysel alanlarında kullanılmak üzere tasarlanan ARLISTA kullanım konforunu artırmaktadır. Konfor önceliğinin yansıra kapalı devre olup internete bağlanmadığı için güvenlik açığı yaratmamaktadır.

ARLISTA sesli komuta ek olarak dokunmatik kumanda paneli ile de kullanılabilmektedir. İkili konuşmalar, toplantı gibi aktiviteler esnasında aydınlatma kontrol edilmek istenirse dokunmatik panel sayesinde istenilen komutlar gönderilebilmektedir.

ARLISTA DALI sistemle çalışan, bir veya birden fazda aydınlatma ekipmanını kumanda edebilmektedir. Bir kumanda paneli ve bir alıcı modül olarak iki ana parçadan oluşmaktadır. Alıcı modül DALI hattına entegre edilerek kumanda panelinden gelen komutları aydınlatma ekipmanlarına iletmektedir. Kumanda paneli ile alıcı modül arasında Bluetooth bağlantısı kurulmaktadır. Bluetooth’un izin verdiği mesafeye kadar kablosuz bağlantı kurulabilmektedir.

Varsayılan ayarında on yedi farklı komut tanımlanmıştır. Standart DALI ve Tunable White DT8 sistemlerine sahip aydınlatma ürünlerini kontrol edebilmektedir. Sesli komut sisteminin devre dışı kalması istenirse kumanda panelindeki HOLD tuşu veya kilit komutu ile devre dışı bırakılabilmektedir.

ARLISA üç farklı senaryo hafızası ile sunulmaktadır. Bunlar varsayılan ayarında; sıcak beyaz, doğal beyaz ve soğuk beyaz olarak tanımlanmıştır. Kullanıcı kendi isteğine göre ayarladığı Kelvin ce DIM değerlerini üç tuştan birine kayıt edebilmekte ve istediği senaryoyu sesli olarak açabilmektedir.  

Faz bir lansmanını yaptığımız ARLISTA Türkçe ve İngilizce olarak iki farklı dilde kullanıma hazırdır. Bu iki dile ek olarak kırk dört farklı dil desteği ile daha geniş pazarlarda yerini alacak.