Sbti Approvaltr

Fagerhult Grup Net Sıfır Emisyon hedefleri, Bilim Dayalı Hedefler Girişimi (SBTi) tarafından onay aldı.

Fagerhult Grup yakın ve uzun dönemli hedeflerini Bilim Dayalı Hedefler Girişimi (SBTi) tarafından doğrulandı. Bilime dayalı net sıfır emisyona ulaşmak için uzun dönemli hedef 2045 yılı olarak belirlendi.

Enerji verimliliği, iklim hedeflerine ulaşılmasına yönelik gündem konularının başında gelmektedir. Aydınlatma sanayisinin enerji verimliliğinde etkin bir rolü bulunmaktadır. Küresel enerji tüketiminde aydınlatmanın payı yüzde 15’e kadar çıkmakta ve akıllı aydınlatma çözümlerini kullanarak, kullanıcılar enerji tüketiminde yüzde 90’a varan azalma elde edebilmektedir.

Fagerhult Grup CEO’su Bodil Sonesson, “Bilime Dayalı Hedefler Girişimi’nin hedeflerimizi onaylamasından son derece onur duyuyoruz. Bu doğrulama, iklim değişikliğini ele alma yönündeki kararlılığı bir kez daha teyit etti. Faaliyetlerimiz bilime dayalı olmasının yanında Paris Antlaşması ile uyumlu olmasını sağlıyor. Bu doğrultuda ilerleyeceğiz ve kaydettiğimiz ilerlemeyi şeffaflık içerisinde sürekli bildireceğiz.” dedi.

Fagerhult Grup, doğrudan ve dolaylı sera gazı (GHG) emisyonlarını azaltmak için yakın ve uzun dönemli hedefler belirledi. Yakın dönemli hedefler, 2021 referans yılından başlayarak 2030 itibarıyla, emisyonların Kapsam 1 ve Kapsam 2’de yüzde 70, Kapsam 3’te ise yüzde 30 azaltılmasından oluşuyor. Ayrıca Fagerhult Grup, 2045 itibarıyla net sıfır atık ulaşmak amacıyla uzun dönemli bilimsel temelli bir hedef belirlemiş bulunuyor.

Bodil Sonesson, “Büyük tutku ve deneyim sahibi bir Grup olarak, 2045 itibarıyla net sıfır sera gazı emisyonlarına ulaşma hedefimizde birlikte çalışma kararlılığındayız. Grubumuzda çok sayıda yenilikçi çözüm ve yeni malzeme var, bunu görüyoruz ancak aynı zamanda, kullanım aşaması ve akıllı aydınlatma konusuna çok daha fazla odaklanmaya ihtiyacımız var. Emisyonlarımızın neredeyse yüzde 90’ının kaynağını kullanmakta olduğumuz ürünler oluşturuyor. Heyecan verici bir yolculuk bizi bekliyor.” dedi.

Fagurhult Grup’un sürdürülebilirlik gündemi “Daha İyi Yaşam İçin Pozitif Değişim”, iş stratejisi ve günlük faaliyetlerinin ayrılmaz parçasını oluşturmaktadır. Ayrıca, uzun dönemli hedefler ve tanımlanmış faaliyetleri içeren dört odak alanını tanımlamaktadır: Sorumlu İlişki, Sorumlu Faaliyet, Döngüsel Çözümler, Bilgi Lideri Olma.

Bilime Dayalı Hedefler Girişimi Hakkında

Bilime Dayalı Hedefler Girişimi (SBTi), son iklim bilimi doğrultusunda işletmelerin emisyonları azaltma hedefleri koymasını sağlayan küresel bir girişimdir. SBTi, tüm dünyada kuruluşların emisyonlarını 2030’dan önce yarıya indirmeleri, 2050’den önce ise net sıfır emisyonlara ulaşmalarının hızlandırılmasına odaklanmaktadır.

Girişim, CDP, Birleşmiş Milletler Global Compact, Dünya Kaynakları Enstitüsü (WRI) ve Dünya Doğayı Koruma Vakfı (WWF) işbirliği sonucunda doğmuştur ve We Mean Business Coalition (Amacımız İş Koalisyonu) taahhütlerinden biridir.

Daha fazla bilgi için:

Bodil Sonesson   
Başkan ve CEO
+46 722 23 76 02
bodil.sonesson@fagerhultgroup.com 

Michael Wood
CFO
+46 730 87 46 47
michael.wood@fagerhultgroup.com 

Fagerhult Group hakkında

Fagerhult Group, 27 ülkede 4.100 çalışanı ve 2022’de elde ettiği 8.270 M SEK ciro ile Avrupa’nın lider aydınlatma firmalarından biridir. Koleksiyon, Birinci Sınıf (Premium), Profesyonel ve Altyapı olarak örgütlenen dört iş kolunda 12 markamız bulunuyor.

Tüm markalarımız kaliteli profesyonel aydınlatma çözümleri üretiyor. Spesifikasyonları öncelikle ortaklarımızla birlikte belirliyoruz. Birlikte profesyonel aydınlatma uygulamalarının hemen her alanına uzanıyoruz ve dünyanın her yerinde hizmet veriyoruz.

www.fagerhultgroup.com