Işığın Kalbi Arlight’ta Şimdi Daha Güçlü Atıyor

1991 yılında kurulan Arlight, ışığın doğasını iç ve dış mekânlara yansıtan tasarımlarıyla canlandırmaya, aydınlatma armatürlerinde yeni trendler belirlemeye devam ediyor.

2013 yılında dünya aydınlatma devi Fagerhult Grubu bünyesine geçerek dünyadaki global ölçekli firmalar arasında yerini almıştır. 20 ülkede yaklaşık 2.200 çalışanı ile Avrupa'nın önde gelen aydınlatma grupları arasında yer alan Fagerhult, modern ürünleri, enerji tasarruflu ve çevreye duyarlı aydınlatma ekipmanları ile kendinden söz ettirmektedir.

2009 yılında kurulmuş Arlight Aydınlatma Laboratuvarı, aydınlatma ile ilgili her türlü testleri yapabilmektedir. TÜRK-AK tarafından TS EN ISO/IEC 17025  Deney ve Kalibrasyon Yeterliliği  Standardına uygun görülen laboratuvar, 2014 yılında akreditasyon belgesini almıştır.  

 

Laboratuvarda TS EN 60598-1, TS EN 13032-1 ve TS-EN 13032-2 standartlarının kapsadığı elektriksel testler, mekaniksel testler ve fotometrik ölçümlerin yapıldığı toplamda 60 adet test cihazı  bulunmaktadır. Ülkemizin önde gelen aydınlatma laboratuvarından olan Arlight Aydınlatma Laboratuvarının öncelikli görevi, bünyesinde ürettiği tüm ürünlerin verimlilik ve ışık dağılımlarını Ar-Ge çalışmalarında kullanmaktır. Estetik ve fonksiyonelliği istenilen seviyeye çıkarabilmek adına; teknolojiyi kullanması, ürünleri kullanıcıya ulaştırmadan kendi laboratuvarında tüm testleri yapabilmesi, Arlight’ın kaliteden taviz vermemesinin göstergesidir . Ürünlerinin kalitesini ispatlamak amacıyla tüm dünyada geçerliliği bulunan sertifikaları alması Arlight Aydınlatmanın güvenilirliğinin teyitidir.

  • Elektriksel ve mekaniksel testlerin yapıldığı bölümde mekaniksel dayanım,termal ve nem testleri,
  • IP test bölümünde su ve toza karşı koruma testleri,
  • Spektral ölçüm odasında Ulbricht küresi kullanılarak farklı ışık kaynaklarının spektrometrik ölçümleri,
  • Fotometrik ölçüm odasında gonyofotometrik ölçümler yapılmaktadır.

Laboratuvarımız, aynı zamanda aydınlatma sektöründeki firmalara da tarafsızlık ve gizlilik ilkesine bağlı kalarak hizmet vermeyi hedeflemektedir.

Arlight Aydınlatma bünyesinde bulunan laboratuvar aydınlatma sektörü için önemli bir hizmet olan performans ve güvenlik testleri ile Avrupada geçerliliği olan test raporlarını düzenlemenin haklı gururunu yaşamaktadır.